На даний момент часу застосування інноваційної методики кінезіотейпування при ДЦП та реабілітації перебуває на ранньому етапі розвитку. Однак, за умови правильного використання, можна отримати чудові результати, які стануть можливістю реально покращити фізичний стан дітей. Кінезіотейпування може подарувати можливість вільного руху, а отже і повернення до активного життя. Саме це є найбільшим бажанням батьків, чия дитина страждає на ДЦП. Тейп, накладений не в тому місці, може спричинити шкоду м’язам та зв’язкам дитини. Тому довірте процедуру кінезіотейпування професіоналам.

Для чого потрібне тейпування при ДЦП?

Головним завданням є забезпечення фізіологічної рухливості суглобів. Інакше кажучи, кінезіотейпування дає змогу зафіксувати суглоб у анатомічно правильному положенні, при цьому не перешкоджаючи його рухливості. Надати необхідну пружність паретичним м`язам (м`язам, які є антагоністами перенапружених (спазмованих) м`язів), і, водночас, розвантажити спазмовані м`язи. В результаті досягається активація процесів відновлення і контролю над рухами.

Типові рішення чи індивідуальний підхід?

Дитячий церебральний параліч в кожної дитини індивідуальний. Тому незважаючи на те, що існують типові рекомендації щодо накладення тейпу, звернення до спеціаліста кінезіотейпування є обов’язковим.

Враховуючи специфіку кожної дитини, малюнок накладення тейпів може бути абсолютно різним. Спеціаліст повинен добре знати не лише анатомію та фізіологію, а й специфіку ДЦП.

Накладення тейпів «за аналогією» - значна помилка, яка в більшості випадків призводить до того, що тейпування не дає позитивних результатів, а в гіршому випадку завдає шкоди.

Протипоказання

Кінезіотейпування, як і будь-яка інша процедура має протипоказання, які обов`язково необхідно враховувати перед застосуванням тейпів. По - перше, таке лікування не можна використовувати при наявності алергії чи індивідуальній непереносимості матеріалів, з яких виготовлено тейп.

Друге протипоказання – це будь – які захворювання шкіри на місці нанесення тейпу, а також наявність подряпин, саден чи ран на шкірі на місті приклеювання стрічки.

Ще одне важливе питання, на яке потрібно звернути увагу - це зняття тейпів. Завдяки використанню спеціальних розчинів, що пом'якшують клейку поверхню, тейп стрічка знімається легко, без будь-яких неприємних відчуттів або дискомфорту. Для більш ефективної фіксації тейпу, рекомендується звільнити місце накладення тейпу від волосяного покриву і перед нанесенням знежирити шкіру лосьйоном.

Що ж можна отримати використовуючи кінезіотейп?

1. Покращення діяльності м`язевої тканини, яке відбувається внаслідок регуляції її тонусу.

2. Припинення застійних процесів, набряків та гематом.

3. Покращення стабільності суглобів та рухів в них.

4. Зменшення симптомів болю в м`язах.

5. Збільшення витривалості м`язів під час тренувань.

Тейпування при ДЦП має багато позитивних ефектів, причому більшість з них стають помітними батькам практично після декількох днів носіння тейпів.

13.06.2022