Холод є могутньою силою, яку люди з давніх часів навчилися використовувати з користю для власного здоров’я. Перші згадки про чудодійну силу холоду існували в древній Греції. Про лікування холодом розповідають у своїх працях такі лікарі епохи античності як Авіценна та Гіппократ. В наш час дієвість лікування холодом підтверджено ґрунтовними науковими дослідженнями та практикою.
Лікування холодом – ефективний метод при забоях, розтягненнях м’язів, набряках. Холод швидко знімає набряк та запалення травмованої ділянки. Під дією холоду звужуються судини, потік крові по судинах сповільнюється, зменшується набряк і біль, саме тому важливо вже в перші хвилини після травми накласти на ушкоджену ділянку охолоджуючий компрес. Під дією охолоджуючого компресу сповільнюються процеси обміну в організмі, пошкоджена м’язова тканина не накопичує воду, притік крові до травмованої ділянки значно зменшується, а внаслідок цього припиняється утворення набряку і збільшення синця. Набряк перешкоджає вільному руху м’язів, викликає дискомфорт, а дія холоду нормалізує кровообіг та здатність м’язів до нормального функціонування та руху.
А ще цікаво….
За даними канадських дослідників під дією холоду в організмі людини зростає рівень ендорфіну – так званого «гормону щастя». Крім цього сучасні засоби холодотерапії ефективно використовують при лікуванні головного болю, а помірне застосування холоду сприяє зміцненню імунної системи.
Сучасні засоби холодотерапії застосовують при наданні першої допомоги та для лікування таких недуг:
- Побутові та спортивні травми – для швидкого знеболення та зняття набряку;
- Синці, забої, розтягнення м’язів;
- Хвороби суглобів – для усунення запалення;
- Захворювання шкіри - для усунення свербежу.
Варто пам’ятати про те, що межа між позитивним та негативним впливом холоду на організм людини є достатньо тонкою, тому, щоб не завдати шкоди власному здоров’ю, не забувайте головне правило у лікуванні холодом – тривалість процедур холодотерапії не повинна становити більше, аніж 20 хвилин! Тож не перестарайтеся і відшукайте власну «Aurea mediocr?tas» (з лат. «Золоту середину»), котра мусить бути у всьому, до чого прагнемо.