Лімфостаз - це явище, пов'язане з порушенням відтоку лімфи та її застоєм. Наслідки лімфостазу на обличчі можуть розвиватися за двома сценаріями: або рідина рівномірно розподіляється по всьому обличчі, або ж накопичується в певних місцях, утворюючи мішки під очима, грижі, носогубні складки, подвійне підборіддя і т.п. Посилює ситуацію і те, що лімфовузли можуть додатково страждати через наявність у пацієнта хронічних інфекційних процесів (пазух носа і лоба, зубів і верхньої щелепи).

Навіть звичайний нежить, запаморочення та ангіна, будучи хронічними, поступово погіршують роботу лімфовузлів людини. В здоровому організмі склад, розподіл та обсяг міжклітинної рідини мають відносно постійний характер. Вода шляхом дифузії поступає в тканину з крові та назад через стінку капілярів та мілких судин, які представляють собою напівпроникну мембрану. Крім того, відтік води з тканин здійснюється не тільки через венозну систему, але і через лімфатичні судини. Постійне співвідношення білкових фракцій при нормальній проникності судинної стінки утримує воду в кровоносному руслі. У той же час солі натрію (при їх виході) легко проникають через стінки мілких судин у тканині, забираючи воду.

На швидкість дифузії і відтоку рідини впливають:

  • різниця осмотичного (сольового) і онкотичного (білкового) тиску крові та інтерстиціальної рідини;
  • ступінь проникності стінки капілярів і венул;
  • гідродинамічний тиск у кровоносному руслі.

Будь-які вищезгадані причини можуть призвести до виникнення місцевих набряків або пастозності, якщо порушено відтік рідини по лімфатичній або венозній мережі. На ці процеси впливають імунна система, діяльність печінки, легень та серця, стан судин, гормональні порушення при цукровому діабеті, гіпотіреозі, пухлинах надниркових залоз. Локалізація набряку залежить від анатомічних особливостей тієї чи іншої області тіла, його положення в просторі (вертикальне, горизонтальне) та виду захворювання. Пастозність, в першу чергу, проявляється частіше всього зранку і саме на обличчі, особливо на повіках. Це пояснюється наступними факторами:

  • тривале горизонтальне або неправильне положення тіла під час сну, що сприяє перерозподілу рідини у м'яких тканинах людини;
  • відсутність (вночі) активності мімічних м'язів протягом тривалого періоду часу, в результаті чого затримується кровоток у венозній мережі та погіршується лімфодренаж;
  • найменшими у порівнянні з іншими ділянками товщиною шкіри та шаром підшкірно-жирової кисневої тканини.

Зовнішні фактори, анатомічні області та структури, які завдяки своїм властивостям провокують накопичення і застій рідини в м'яких тканинах людини, називаються провокаторами набряків. При відсутності провокаторів набряків вікові зміни на обличчі рідко призводять до утворення великих ділянок накопичення рідини, мішків під очима, гриж і набряків на повіках. Однак, якщо шкіра під постійним натиском зайвої вологи розтягується, то проблема деформації у людини проявляється більш помітно.

Клінічний приклад.

Відзначаються явища набряків та лімфостазу в області обличчя та передньобічних сегментів шиї. Рекомендується застосування КТ з метою зменшення наростання набряку та візуального об’єму даної області.

ПРОЦЕДУРА:

Тейпуємо шию. Використовуємо кінезіологічний тейп Nasara 5 см х 5 м.

  • Перед вимірюванням і подальшим нанесенням тейпу максимально розтягують поверхневі тканини пацієнта.
  • Далі вимірюють необхідну довжину аплікації в області передньобічного сегменту шиї.
  • Для КТ використовуються чотири віялоподібних стрічки шириною 2,5 см. Першу розрізану стрічку наклеюють якорем на ділянку підключичних лімфовузлів без натягу. «Хвости» фіксують з натягом 5-10% і розміщують кожен з них в області передньобічного сегменту шиї.
  • Другу розрізану стрічку наклеюють перпендикулярно першій також якорем без натягу, «хвости» фіксують із натягом 5-10% і розводять кожен навхрест до першої аплікації.

Тейпуємо обличчя. Для обличчя використовуємо тільки тейпи призначені для застосування в косметології. Використовуємо кінезіологічний тейп CureTape Beauty 5 см x 5 м.

  • Першу розрізану стрічку наклеюють якорем на ділянку кута нижньої щелепи без натягу. Фіксують «хвости» першої стрічки з натягом 5-10%, розводять їх.
  • Другу розрізану стрічку наклеюють перпендикулярно первинному якорю без натягу в області нижньощелепних лімфовузлів, «хвости» фіксують із натягом 5-10% і розводять їх навхрест до першої аплікації.
  • Далі виконують ті ж прийоми з іншої сторони.

Тейпи знаходяться на тілі пацієнта від 3 до 9 годин, після чого їх знімають. Процедура повторюється до 10 разів з проміжком у день. Після проведення курсу КТ стан пацієнтки значно покращився, відзначається зменшення набряку та обсягу проблемних ділянок. КТ може проводитися також після інвазивних маніпуляцій.

В ході нашого курсу К-Тейпування в косметології та естетиці, ми більш детально розглядаємо використання лімфодренажної техніки, а також ознайомлюємо Вас з іншими методами використання КТ в естетичній корекції обличчя та тіла: актуальні курси від навчальної платформи Медіschool

13.06.2022