Дізнайся першим

АКЦІЇ
ЗНИЖКИ
НОВИНИ
 

Лікування холодом

Холод є могутньою силою, яку люди з давніх часів навчилися використовувати з користю для власного здоров’я. Перші згадки про чудодійну силу холоду існували в древній Греції. Про лікування холодом розповідають у своїх працях такі лікарі епохи античності як Авіценна та Гіппократ. В наш час дієвість лікування холодом підтверджено ґрунтовними науковими дослідженнями та практикою.

Лікування холодом – ефективний метод  при забоях, розтягненнях м’язів, набряках. Холод швидко знімає набряк та запалення травмованої ділянки. Під дією холоду звужуються судини, потік крові по судинах сповільнюється, зменшується набряк і біль, саме тому важливо вже в перші хвилини після травми накласти на ушкоджену ділянку охолоджуючий компрес.  Під дією охолоджуючого компресу сповільнюються процеси обміну в організмі, пошкоджена м’язова тканина не накопичує воду,  притік крові до травмованої ділянки значно зменшується,  а внаслідок цього припиняється утворення набряку і збільшення синця. Набряк перешкоджає вільному руху м’язів, викликає дискомфорт, а дія холоду нормалізує кровообіг та здатність м’язів  до нормального функціонування та руху.

А ще цікаво….

За даними канадських дослідників під дією холоду в організмі людини зростає рівень ендорфіну – так званого «гормону щастя». Крім цього сучасні засоби холодотерапії ефективно використовують при лікуванні головного болю, а помірне застосування холоду сприяє зміцненню імунної системи.

Сучасні засоби холодотерапії застосовують при наданні першої допомоги  та  для лікування таких недуг:

  • Побутові та спортивні травми – для швидкого знеболення та зняття набряку;
  • Синці, забої, розтягнення м’язів;
  • Хвороби суглобів – для усунення запалення;
  • Захворювання шкіри - для усунення свербежу.

 

Гелевий компрес гаряче/ холодне надійно позбавить  від нестерпного зубного болю чи болю в попереку, адже цей засіб дуже зручно і легко використовувати як грілку, наклавши на щоку при сильному зубному болю,  або як охолоджуючий компрес. 
При гострому запаленні суглобів чи артритах вам допоможе крижаний компрес, який легко зробити в домашніх умовах. Для цього знадобиться лише холодна вода і спеціальний мішок для льоду,  що зробить процедуру ще комфортнішою.
Під час активних занять спортом або інтенсивних тренувань часто виникає потреба швидкого та дієвого знеболення після травми, безпосередньо на полі. Заморозка спрей швидкого охолодження - універсальний засіб для надання першої допомоги, який швидко та надійно тамує біль, зупиняє утворення набряку. Спеціальна рідина, що не призводить до опіків, не викликає відчуття дискомфорту.

Варто пам’ятати про те, що межа між позитивним та негативним впливом холоду на організм людини є достатньо тонкою, тому, щоб не завдати шкоди власному здоров’ю, не забувайте головне правило у лікуванні холодом – тривалість процедур холодотерапії не повинна становити більше, аніж 20 хвилин! Тож не перестарайтеся і відшукайте власну «Aurea mediocrĭtas» (з лат. «Золоту середину»),  котра мусить бути у всьому, до чого прагнемо.

УкрРус